Savukoski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Savukoski
Savukosken kunta
Komunë
noform
Centre of Savukoski.
Stema_figura
Vendndodhja
Savukoski is located in Finlanda
Savukoski
Savukoski
Vendndodhja e Savukoski në Finlandë

Koordinatat: 67°17.5′V 28°10′L / 67.2917°V 28.167°L / 67.2917; 28.167

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Mauri Aarrevaara
Të dhëna të tjera
Themelimi 1916
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.savukoski.fi


Savukoski (finlandisht: Savukosken kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]