Inari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Inari
Inarin kunta
Komunë
noform
Lapland Shop në Inari në vitin 1975
Stema_figura
Vendndodhja
Inari is located in Finlanda
Inari
Inari
Vendndodhja e Inari në Finlandë

Koordinatat: 68°54′18″V 27°1′49″L / 68.90500°V 27.03028°L / 68.90500; 27.03028

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Reijo Timperi
Të dhëna të tjera
Themelimi 1876
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 68° 54′ 18″ Veri

27° 1′ 49″ Lindje

Faqja Zyrtare www.inari.fi

Inari (finlandisht: Inarin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]