Ranua

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ranua
Ranuan kunta
Komunë
noform
Kisha e Ranua
Stema_figura
Vendndodhja
Ranua is located in Finlanda
Ranua
Ranua
Vendndodhja e Ranua në Finlandë

Koordinatat: 65°56′V 26°31′L / 65.933°V 26.517°L / 65.933; 26.517

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Kimmo Sarapää
Të dhëna të tjera
Themelimi 1917
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.ranua.fi

Ranua (finlandisht: Ranuan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]