Komunat e Lapland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

21 komunatLaplandFinlandë janë të ndara në gjashtë nën-rajone:

Nën-rajoni Rovaniemi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Kemi-Tornio[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Torne Valley[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Laplandi Lindor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Tunturi Lapland[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Laplandi Verior[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat e mëparshme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komunat e Lapland – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale