Pello

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pello
Pellon kunta
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Pello is located in Finlanda
Pello
Pello
Vendndodhja e Pello në Finlandë

Koordinatat: 66°46.5′V 23°58′L / 66.7750°V 23.967°L / 66.7750; 23.967

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Tapani Melaluoto
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pello.fi

Pello (Pellon kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]