Posio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Posio
Posion kunta
Komunë
noform
Mur prej akulli në Korouoma
Stema_figura
Vendndodhja
Posio is located in Finlanda
Posio
Posio
Vendndodhja e Posio në Finlandë

Koordinatat: 66°6.5′V 28°10′L / 66.1083°V 28.167°L / 66.1083; 28.167

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Mika Riipi
Të dhëna të tjera
Themelimi 1926
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.posio.fi


Posio (finlandisht: Posion kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]