Kittilä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kittilä
Kittilän kunta
Komunë
noform
Ski Resort Levi, in Kittilä
Stema_figura
Vendndodhja
Kittilä is located in Finlanda
Kittilä
Kittilä
Vendndodhja e Kittilä në Finlandë

Koordinatat: 67°39′V 24°54.5′L / 67.650°V 24.9083°L / 67.650; 24.9083

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Seppo Maula
Të dhëna të tjera
Themelimi 1854
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kittila.fi

Kittilä (finlandisht: Kittilän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]