Salla, Finlandë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Salla)
Jump to navigation Jump to search
Salla
Sallan kunta
Komunë
noform
Kisha në Salla
Stema_figura
Vendndodhja
Salla is located in Finlanda
Salla
Salla
Vendndodhja e Salla në Finlandë

Koordinatat: 66°50′V 28°40′L / 66.833°V 28.667°L / 66.833; 28.667

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Të dhëna të tjera
Themelimi 1857
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.salla.fi


Salla (Sallan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]