Tervola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tervola
Tervolan kunta
Komunë
Kisha ne Tervola
Kisha ne Tervola
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.tervola.fi

Tervola (Tervolan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]