Ylitornio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ylitornio
Ylitornion kunta
Komunë
noform
Mirësevini në Ylitornio.
Stema_figura
Vendndodhja
Ylitornio is located in Finlanda
Ylitornio
Ylitornio
Vendndodhja e Ylitornio në Finlandë

Koordinatat: 66°19′V 23°40′L / 66.317°V 23.667°L / 66.317; 23.667

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Tuomo Karjalainen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1809
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.ylitornio.fi


Ylitornio(finlandisht: Ylitornion kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]