Kemijärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kemijärvi
Kemijärven kaupunki
Qytet
noform
Kemijärvi Church
Stema_figura
Vendndodhja
Kemijärvi is located in Finlanda
Kemijärvi
Kemijärvi
Vendndodhja e Kemijärvi në Finlandë

Koordinatat: 66°43′V 27°26′L / 66.717°V 27.433°L / 66.717; 27.433

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Olli-Pekka Salminen
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 7869[1] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1957
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kemijarvi.fi


Kemijärvi (Kemijärven kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 18 janar 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]