Kajaani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kajaani
Kajaanin kaupunki
Qytet
Bashkia e vjetër
Bashkia e vjetër
Official seal of {{{official_name}}}
Vendndodhja e Kajaani në Finlandë
Vendndodhja e Kajaani në Finlandë
Population
 • Total37.643 [1]
WebsiteOfficial website

Kajaani (finlandisht: Kajaanin kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën , dhe është pjesë e rajonit Kainuu.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015". Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 21 dhjetor 2015. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Thomas Hall (16 dhjetor 2003). Planning and Urban Growth in Nordic Countries. Routledge. fq. 70. ISBN 978-1-135-82987-2. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Thomas Riis; Julia-K. Büthe (1 gusht 2000). Studien zur Geschichte des Ostseeraumes III. www.verlag-ludwig.de. fq. 51. ISBN 978-87-7838-260-3. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]