Ristijärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ristijärvi
Ristijärven kunta
Komunë
noform
Ristijärvi
Stema_figura
Vendndodhja
Ristijärvi is located in Finlanda
Ristijärvi
Ristijärvi
Vendndodhja e Ristijärvi në Finlandë

Koordinatat: 64°30.3′V 28°13′L / 64.5050°V 28.217°L / 64.5050; 28.217

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Kainuu
Kryetari i komunës Juhani Kauppi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 897.92[1] km2
Popullsia 1,406[2] banorë
Dendësia 1.68 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.ristijarvi.fi


Ristijärvi (finlandisht: Ristijärven kunta), është një komunëFinlandë. Është pjesë e rajonit Kainuu.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]