Kalaja Antikë dhe mesjetare në Vërboc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalaja Antikë dhe mesjetare në Vërboc
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Vërboc, Drenas, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë, Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 0301-356/88
Nr. i referencës 2934

Kalaja Antikë dhe mesjetare në Vërboc është një monument i trashëgimisë kulturore në Vërboc, Drenas, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 0301-356/88.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]