Kategoria:Psikologji sociale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

fjala identitet rrjedh prej gjuhes latine ne gjuhen shqipe do te thot ngjashmeri dicka e njejt e njellojt etj. Ne fjalorin e gjuhes se sotme shqipe fjala identitet shpjegohet si te qenit i veqant nga te tjeret dhe i njejt vetem me vetveten ne disa vecori e tipare qe sherbejn per t'u njohur si i tille.

Nënkategoritë

Kjo kategori ka 2 këto nën-kategori, nga 2 gjithësej.

(k) = Kategoria / (f) = Faqe

A

D