Jump to content

Kolegji Universitar Amerikan në Shkup

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
University American College Shkup
MotojaAmerican Style. American Way. American College.
LlojiPrivat
Themelimi2005
RektoriDr. Marjan Bojaxhiev, PhD
Stafi akademik
101 (2010/2011)
Studentë1,006 (2010/2011)
Undergraduates856 (2010/2011)
Pasdiplomike150 (2010/2011)
Location
Skopje
,
Republic of Macedonia
Kampusi4,000m2
PseudonimiUACS
Faqja zyrtarewww.uacs.edu.mk

Universiteti Amerikan në Shkup është një universitet i themeluar në vitin 2005, në kryeqendrën e Republikës së Maqedonisë, në Shkup.

Departamentet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Departamenti i Administrimit të Biznesit
  • Departamenti i Shkencave Politike
  • Departamenti i Drejtësisë
  • Departamenti i Shkencave Kompjuterike dhe Teknologjisë së Informacionit
  • Departamenti i Arkitekturës dhe Projektimit
  • Departamenti i Gjuhëve të Huaja

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]