Lista e universiteteve në Kosovë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Kjo është një listë e universiteteveKosovë.

Universitetet publike[redakto | redakto tekstin burimor]

Universitetet private[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko dhe[redakto | redakto tekstin burimor]