Manolo Gabbiadini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manolo Gabbiadini
Manolo Gabbiadini.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëManolo Gabbiadini
Data e lindjes (1991-11-26) 26 Nëntor 1991 (28 vjeç)
Vendi i lindjesCalcinate, Itali
Gjatësia1,86 m (6 ft 1 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualSouthampton
Numri20
Karriera në rini
Atalanta
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2012Atalanta25(1)
2010–2011Cittadella27(5)
2012–2013Juventus0(0)
2012–2013Bologna (huazim)30(6)
2013–2015Sampdoria47(15)
2015–2017Napoli55(16)
2017–Southampton1(1)
Ekipi kombëtar
2010Italia U203(2)
2010–2013Italia U2124(12)
2012–Italia6(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 18:15, 4 Nëntor 2017 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 17 November 2015

Manolo Gabbiadini (lindur më 26 Nëntor 1991) është nje futbollist italian i cili luan si sulmuesPremier LeagueSauthampton dhe më kombëtaren italiane.