Marigny, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Marigny, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Marigny shiko Marigny.


Marigny
Komunë
noform
Pamje nga Marigny
Vendndodhja
Marigny is located in Franca
Marigny
Marigny
46°34′55″V 3°12′30″L / 46.581944444444°V 3.2083333333333°L / 46.581944444444; 3.2083333333333Koordinatat: 46°34′55″V 3°12′30″L / 46.581944444444°V 3.2083333333333°L / 46.581944444444; 3.2083333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.24 km2
Popullsia 194 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03210
INSEE 03162


Marigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Marigny ka një popullsi prej 194 banorë dhe sipërfaqe 17.24 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Marigny (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale