Marigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marigny
Komunë
noform
Pamje nga Marigny
Vendndodhja
Marigny is located in Franca
Marigny
Marigny
46°34′55″V 3°12′30″L / 46.581944444444°V 3.2083333333333°L / 46.581944444444; 3.2083333333333Koordinatat: 46°34′55″V 3°12′30″L / 46.581944444444°V 3.2083333333333°L / 46.581944444444; 3.2083333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.24 km2
Popullsia 194 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03210
INSEE 03162


Marigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Marigny ka një popullsi prej 194 banorë dhe sipërfaqe 17.24 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Marigny (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale