Jump to content

Meanstreak

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Meanstreak

Meanstreak është një bend heavy / thrash metal nga Westchester, New York, i themeluar në vitin 1985.

Bendi përbëhet nga Rena Petrucci, Marlene Portnoy, Bettina France, Lisa Martens Myung, dhe Yael Devan. Meanstreak kanë lëshuar një album të quajtur Roadkill. Bendi nuk është aktiv prej kohësh.

Meanstreak kanë mbështetur disa bende në koncerte, si Manowar, Overkill, Motörhead, Anthrax, dhe Dream Theater.

Tri anëtare të Meanstreak janë të martuara me anëtarët e Dream Theater: Rena me John Petrucci-n, Marlene me Mike Portnoy-n, dhe Lisa Martens me John Myung-un.

  • Rena Petrucci - kitarë
  • Marlene Portnoy - kitarë
  • Bettina France - vokal
  • Lisa Martens Myung - bas kitarë
  • Yael Devan - bateri

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]