Mercy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mercy
Komunë
noform
Pamje nga Mercy
Vendndodhja
Mercy is located in Franca
Mercy
Mercy
46°27′41″V 3°30′59″L / 46.461388888889°V 3.5163888888889°L / 46.461388888889; 3.5163888888889Koordinatat: 46°27′41″V 3°30′59″L / 46.461388888889°V 3.5163888888889°L / 46.461388888889; 3.5163888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.8 km2
Popullsia 259 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03340
INSEE 03171


Mercy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Mercy ka një popullsi prej 259 banorë dhe sipërfaqe 28.8 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Mercy (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale