Meximieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meximieux
Komunë
noform
Pamje nga Meximieux
Stema_figura
Vendndodhja
Meximieux is located in Franca
Meximieux
Meximieux
45°54′16″V 5°11′40″L / 45.904444444444°V 5.1944444444444°L / 45.904444444444; 5.1944444444444Koordinatat: 45°54′16″V 5°11′40″L / 45.904444444444°V 5.1944444444444°L / 45.904444444444; 5.1944444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.75 km2
Popullsia 7424 banorë
Dendësia 540 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01800
INSEE 01244


Meximieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Meximieux ka një popullsi prej 7424 banorë dhe sipërfaqe 13.75 km², me një dendësi prej 540 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]