Miloš Krasić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Millosh Krasiq)
Shko te: navigacion, kërko
Miloš Krasić
Милош Красић
MilosKrasic.jpg
Miloš Krasić përpara një ndeshje
Të dhënat personale
Emri i plotë Miloš Krasić
Data e lindjes (1984-11-01) 1 Nëntor 1984 (33 vjeç)
Vendi i lindjes Mitrovicë, RSF Jugosllavi
Gjatësia 1.85 m (6 ft 1 in)
Pozita ne fushë Anësor
Informacionet për klubin
Klubi aktual Lechia Gdańsk
Numri 7
Kariera në rini
FK Rudar
1999–2001 Vojvodina
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2001–2004 Vojvodina 77 (7)
2004–2010 CSKA Moscow 150 (26)
2010–2012 Juventus 40 (8)
2012–2014 Fenerbahçe 13 (0)
2013–2014 Bastia 18 (2)
2014–2015 Fenerbahçe S.K. A2 25 (9)
2015– Lechia Gdańsk 43 (5)
Ekipi kombëtar
2006–2011 Serbia 47 (3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 23 shkurt 2017.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 27 shtator 2015

Miloš Krasić (Serbisht: Милош Красић; lindur më 1 nëntor 1987) është një futbollist serb i cili luan me Lechia Gdańsk dhe me kombëtaren serbe si anësor. Ai ka përfaqsuar vendin e tij në Kupën e Botës 2010. Në një pikë të karrierës së tij, ai është cilësuar nga FourFourTwo si një nga 100 futbollistët më të mirë të botës

Vitet e hershëme[redakto | redakto tekstin burimor]

Pasi filloi të luante futbollin me klubin e qytetit FK Rudar, Krasić u mor nga FK Vojvodina në vitin 1999 duke kaluar drejt jugut. Ai shpenzoi katër vite e gjysëm në Novi Sad, ku ai përmirësoi aftësitë e tij si futbollist dhe u bë kapiteni i skuadrës.

Karriera[redakto | redakto tekstin burimor]

Krasić duke pësuar një ndërhyrje nga Roberto Carlos gjatë kohës së tij te CSKA Moscow në vitin 2007

CSKA Moscow[redakto | redakto tekstin burimor]

Juventus[redakto | redakto tekstin burimor]

Fenerbahçe[redakto | redakto tekstin burimor]

Huazimi te Bastia[redakto | redakto tekstin burimor]

Rikthimi te Fenerbahçe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lechia Gdańsk[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Golat me kombëtaren[redakto | redakto tekstin burimor]

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Klubet[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Stili i lojës[redakto | redakto tekstin burimor]

Trofe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]


Lidhje të jashtëme[redakto | redakto tekstin burimor]

Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Miloš Krasić