Péronnas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Péronnas
Komunë
noform
Pamje nga Péronnas
Stema_figura
Vendndodhja
Péronnas is located in Franca
Péronnas
Péronnas
46°10′43″V 5°12′10″L / 46.178611111111°V 5.2027777777778°L / 46.178611111111; 5.2027777777778Koordinatat: 46°10′43″V 5°12′10″L / 46.178611111111°V 5.2027777777778°L / 46.178611111111; 5.2027777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.55 km2
Popullsia 6109 banorë
Dendësia 348 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01960
INSEE 01289


Péronnas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Péronnas ka një popullsi prej 6109 banorë dhe sipërfaqe 17.55 km², me një dendësi prej 348 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]