Përdoruesi diskutim:Deni22

  Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
  Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Deni22. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
  Fillo një temë të re diskutimi.
  Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

  Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

  [1] --Λeternus 13 Gusht 2008 14:58 (CEST)

  Vërejtje[Redakto nëpërmjet kodit]

  Shkronjat ë dhe ç duhesh t'i përdorësh gjithsesi, e sidomos në tituj të artikujve që i krijon. Unë t'i kam përmirësuar titujt e artikujvë që i ke krijuar deri më tash. Edhe një gjë: mos krijo artiku jë njëjtë me tituj ndryshe, si rasti me dy artikujt La mujer de Judas dhe Gruaja e Judes. Për këtë gjë duhet ta përdorësh funksionin "redirect". Nëse ke nevojë të dish më shumë, më kontakto. --Λeternus 14 Gusht 2008 15:22 (CEST)

  Futja e emrit apo nofkës së redaktuesit brenda artikullit nuk lejohet. --Λeternus 14 Gusht 2008 15:36 (CEST)

  Ja se si përdoret funksioni redirect: pasi që dy artikujt e tu të fundit me përmbajtje të njëjtë janë Kujtim Kurvash të Trishta dhe Memorias de mis putas tristes, atëherë shembujt e mi po i bazoj mbi këta dy artikuj. Së pari, vendos se cili nga këta dy artikuj dëshiron të mbetet. Në këtë rast, artikulli që duhet të mbetet është Kujtim Kurvash të Trishta, pasi që në Wikipedian shqip artikujt e telenovelave janë përkthyer të gjithë në shqip. Kështu që, që të bashkohen këta dy artikuj në një artikull të vetëm, në këtë rast duhesh që tek artikulli Memorias de mis putas tristes ta largosh të gjithë tekstin dhe ta zëvendësosh me këtë:

  #REDIRECT [[Kujtim Kurvash të Trishta]]

  Kështu që gjithmonë kur ti apo dikush tjetër dëshiron ta vizitojë artikullin Memorias de mis putas tristes, bartja apo përcjellimi menjëherë bëhet tek artikulli Kujtim Kurvash të Trishta. Këtë gjë e kam bërë tek artikujt e tu të mëparshëm, p.sh. shiko se si kur dëshiron ta vizitosh artikullin La mujer de Judas, Wikipedia automatikisht do të të dërgojë tek artikulli Gruaja e Judës. Ky është funksioni redirect. Pak më vonë do të të tregoj se si mund ta vendosësh foton në artikull. P.s., kur diskuton diçka, pas tekstit tënd i vendos katër vija të lakuara "~~~~", dhe emri yt bashkë me orën e postimit dalin automatikisht, si mua tani. --Λeternus 19 Gusht 2008 14:30 (CEST)

  Artikujt[Redakto nëpërmjet kodit]

  Pershendetje,
  Ti po i kopjon se po i kopjon materialet, po sepaku perkthej e perpunoj pak se ato po duken sikur shkarravina e jo si artikuj. Flm per mirkuptim. Puntori 25 Gusht 2008 15:48 (CEST)
  Asesi nuk te nencmova, por vetem te tregova se si po duken artikujt. Ti mund te e vertetosh kete duke i krahasuar artikujt se si i ke postuar ti (pa rregulluar dhe me pjese ne gjuhe te huaja) dhe te njejtet artikuj te perpunuar. Qellimi nuk eshte vetem te kopjohet dhe te hedhet ketu por te perpunohet.
  Nuk e di pse e permende patriotizmin tim kur asgje ne ket drejtim nuk te thash, ne anen tjeter te folurit e gjuheve tjera nuk te ben aspak me pak patriot se cka je.
  Shpresoj per mirekuptim. Puntori 26 Gusht 2008 09:49 (CEST)
  E kuptoj qellimin e mir tuajin, por prap se prap nuk eshte i pranueshem sepse tani vetem kemi shume artikuj per permiresim (ja ketu shih edhe ketu etj.). Dhe nese vazhdojme keshtu atehere tegjithe do te hedhin materiale dhe pak vetem do te permiresojne.
  Pra ideja eshte "Pak e hasell ne tepsi te madhe." dmth ajo cka punohet te punohet mire.
  Une po diskutoj per kete me ju sepse ne aktivitetin qe kam patur ketu kemi patur mjaft keso ideshe, por kemi ardhur ne perfundim qe te grisen, e une nuk kisha deshire qe mundin tua coj kot pa ju paralajmeruar. Puntori 26 Gusht 2008 10:43 (CEST)

  http://sp4.fotolog.com/photo/52/33/5/leonsshoshaj12/14057908201924_f.jpg[Redakto nëpërmjet kodit]

  Qyteti i Krujes
  Foton ose mund te e ngarkosh, ose te e gjesh ne wikipedia shqip KETU ose te e gjesh ne Commons (me e mira eshte te kerkosh ketu ke shume foto) ja KETU.
  Pasi te e kesh gjetur foton dhe te ja kesh gjetur emrin shembull: Kruja.jpg atehere e perdor kodin [[Figura:Kruja.jpg|250px|thumb|Qyteti i Krujes]]. Ne kete rast 250px mund te jet e ndryshme si psh 150px, 300px etj e qe shpreh madhesin e fotos, thumb e vendos foton ne anen e djatht dhe mundeson qe pershrimi i fotos (ne ket rast "Qyteti i Krujes") te paraqitet ne publik. Dhe ja fotoja paraqitet si kjo ketu ne te djatht.
  Nese ke pyetje, me shkruaj.

  P.S. Herave tjera kur me shkruan te faqja ime e diskutimit une te pergjigjem atje, kur me shkruan ketu une te pergjigjem ketu me qellim qe te ruhet dhe te dihet rrjedha e diskutimit. Puntori 26 Gusht 2008 10:43 (CEST)

  Kategoria[Redakto nëpërmjet kodit]

  Ne kategori nuk vendosen tituj te artikujve sepse ato vetvetiu radhiten pasi qe te kategorizohen artikujt. Puntori 27 Gusht 2008 09:32 (CEST)
  Pra ne kategori nuk vendosen emra te personave, aktorve, sportisteve etj. sepse ato vendosen vetvetiu pas shkrimit te artikullit dhe vendosjes se kategorise ne artikull. Puntori 19 Shtator 2008 11:43 (CEST)

  Probleme me WP:NPOV[Redakto nëpërmjet kodit]

  Artikujt, si Murilo Benicio, qe keni ndihmuar ose keni krijuar nuk rispektojnë ushëzimet e Wikipedia në Shqip për pikëpamjen neutrale. Do tjua kishim për nderë në qoftë se bashkpunon në rregullimin e tyre. Faleminderit,   eagleal  5 Shtator 2008 18:05 (CEST).

  Shkronjen ë dhe Ë[Redakto nëpërmjet kodit]

  Nuk je tu i perdor askund shkronjat ë, Ë, Ç dhe ç. Punt kejt ne gjys po i le. Nuk eshte mire keshtu, kjo do te coj drejt largimit te asaj qe e poston sepse ti nuk po i rrespekton rregullat e gjuhes shqipe. Puntori 24 Shtator 2008 13:45 (CEST)

  Artikujt[Redakto nëpërmjet kodit]

  Pershendetje,
  Une per vehte nuk po mund te te kuptoj se si eshte e mundur qe materialet te i postosh vetem me copy/paste duke bere perkthime ne dialekt e jo ne gjuhe letrare, duke mos i rregulluar aspak fare artikujt dhe prap se prap ne fund ankohesh dhe i hedh fajin tjereve e posacerisht mua. Ti fillimisht duhesh qe te i krahasosh postimet qe po i ben ti dhe pastaj se si po duken pasi po rregullohen pak e pastaj te ankohesh.
  Si duket me se miri eshte qe artikujt qe po i fillin nga e para dhe po i hedh ashtu pa rregulluar me ti gris, pra ne te ardhmen duhet qe keshtu te veproj dhe pastaj do ta besh mire me llogari se do te hedhesh artikull vetem per te ber numer apo do te punosh met vertet 1 artikull por si i ka hije. Puntori 25 Shtator 2008 22:27 (CEST)

  Njoftim[Redakto nëpërmjet kodit]

  Mendoj se do të të interesojë kjo temë. --Λeternus 7 Tetor 2008 21:42 (CEST)

  Këtu i ke ndryshimet që i kam bërë në artikullin që e ke krijuar ti, Whitney Houston. Shikoji detajet me kujdes. Besoj se ÇDO GJË është e qartë aty, mirëpo nëse prap nuk kutpon, atëherë tregom dhe do të ta shpejgoj detajisht me pika. Këtë përgjigje ta kam kthyer së pari në faqen time të diskutimit, por nuk e ke vërejtur. --Λeternus 10 Tetor 2008 12:32 (CEST)

  Kerko[Redakto nëpërmjet kodit]

  Para se krijon nje artikull, kerko se pari, se je duke krijuar artikull qe ekzistojne, e kjo na shkakton konflikte artikujve dhe na humb kohe. Flm per mirkuptim. --Proud To Be Albanian diskuto°) 8 Tetor 2008 21:38 (CEST)


  Grisja e artikujve tu[Redakto nëpërmjet kodit]

  Nese je i interesuar, merr pjes ne diskutimin e hapur tek KUVENDI rreth grisjes se artikujve tu te pa rregulluar. Puntori 11 Tetor 2008 18:22 (CEST)

  Shkronjen ë dhe Ë[Redakto nëpërmjet kodit]

  Nuk je tu i perdor askund shkronjat ë, Ë, Ç dhe ç. Punt kejt ne gjys po i le. Nuk eshte mire keshtu, kjo do te coj drejt largimit te asaj qe e poston sepse ti nuk po i rrespekton rregullat e gjuhes shqipe. Puntori 19 Shkurt 2009 12:31 (CET)

  Kur shkruan artikujt[Redakto nëpërmjet kodit]

  Degjo lart ke nje mireseardhje, ku gjen lidhje per ndihme dhe si funksionojne gjerat ketu.
  Tani po te them çfare duhet te besh kur shkruan artikujt per telenovelat:

  1. Vendos ne fillim te artikullit {{joref|{{subst:CURRENTDAY}} {{subst:CURRENTMONTHNAME}} {{subst:CURRENTYEAR}}}}, ne qofte se nuk ka referenca ose burim informacioni si pershkrueht te faqja Ndihmë:Burimi i informacionit
  2. Vendos ne fund te artikulli, pas == Lidhje te jashtme ==, para [[Kategoria:....]], para [[ar:...]][[en:...]] stampen {{seri-cung}}, ne qofte se artikulli nuk eshte komplet ose eshte Cung
  3. Pas stampes vendos kategorit e posaçme:

  Per artikullat me biografi vlen e njejta gje per piken 1, perveçese(pershmb. Juan Ferrara):

  1. Vendos joref ne qofte se ... (shiko piken #1 lart)
  2. Vendos kategorite perkatese
  3. Vendos ne fund te artikulli, pas == Lidhje te jashtme ==, para [[Kategoria:....]], para [[ar:...]][[en:...]] stampen {{biografi-cung}}, ne qofte se artikulli nuk eshte komplet ose eshte Cung

  Te lutem, apliko keto ndryshime te gjithe artikujve te tu qe kane nevoje. Faleminderit. --  eagleal  26 Shkurt 2009 11:43 (CET)

  Invite to work on the SFK09[Redakto nëpërmjet kodit]

  Hello We are working on creating a workgroup for wikimedia kosovo http://sfk2009.ning.com/group/wikimediakosova and have an event on august 29/30 in Prishtina. We would like to invite you to come. http://www.kosovasoftwarefreedom.org/index.php/sfk09/call-for-papers.html

  Thanks,

  mike —Mdupont 9 Korrik 2009 12:01 (CEST)

  Global account[Redakto nëpërmjet kodit]

  Hi Deni22! As a Steward I'm involved in the upcoming unification of all accounts organized by the Wikimedia Foundation (see m:Single User Login finalisation announcement). By looking at your account, I realized that you don't have a global account yet. In order to secure your name, I recommend you to create such account on your own by submitting your password on Special:MergeAccount and unifying your local accounts. If you have any problems with doing that or further questions, please don't hesitate to contact me on my talk page. Cheers, DerHexer (diskutimet) 17 Janar 2015 01:44 (CET)