Përdoruesi diskutim:Aeternus

  Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
  Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Aeternus. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
  Fillo një temë të re diskutimi.
  Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

  Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

  Mirësevini në faqen time të diskutimit. Në këtë faqe mund të më dërgoni porosi apo pyetje që kanë të bëjnë me kontributin tim në Wikipedia. Klikoni këtu për të më dërguar një porosi të re.

  Vërejtje

  • Përgjigjen do ta kthej aty ku është bërë pyetja (kjo varet edhe nga rrethanat).
  • Mos harroni që pas porosisë ta lini nënshkrimin (--~~~~).


  Arkivat e diskutimeve

  • Arkivi 1 (16 Nëntor 2006 - 28 Janar 2009)
  • Arkivi 2 (1 Shkurt 2009 - 6 Dhjetor 2015)

  Participate in the Ibero-American Culture Challenge![Redakto nëpërmjet kodit]

  Hi!

  Iberocoop has launched a translating contest to improve the content in other Wikipedia related to Ibero-American Culture.

  We would love to have you on board :)

  Please find the contest here: https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Translating_Ibero_-_America/Participants_2016

  Hugs!--Anna Torres (WMAR) (diskutimet) 10 maj 2016 16:39 (CEST)Reply[përgjigju]

  WALUG (votimi për rregulloren)[Redakto nëpërmjet kodit]

  Përshëndetje Aeternus,

  Wikimedians of Albanian Language User Group është një grup i wikimedianëve shqiptarë tashmë i njohur nga Fondacioni i Wikimedias, që aktualisht po përpilon rregulloren/strategjinë e funksionimit. Propozimet, votimi dhe diskutimi për Vizionin e User Grupit është deri më 23:59 CEST 3 korrik 2016. Jeni i ftuar të jepni propozime/ide ose të votoni për propozimet e dhëna.--Liridon (diskutimet) 29 qershor 2016 00:00 (CEST)Reply[përgjigju]

  Ftesë për të marë pjesë në CEE spring 2017[Redakto nëpërmjet kodit]

  Përshëndetje,

  Sic mund ta keni vënë re tek banneri i Sq Wikipedias, është hapur një konkurs redaktimi ku marin pjesë shtetet e Europës Juglindore. Shqipëria dhe Kosova jane dy prej shteteve pjesëmarrese. Nëse jeni i/e interesuar për të kontribuar ju lutemi lexoni më shumë sesi mund të përfshiheni këtu.

  Faleminderit, --Margott (diskutimet) 10 prill 2017 13:48 (CEST)Reply[përgjigju]

  Ftese për Wiki Weekend Tirana 2017[Redakto nëpërmjet kodit]

  Komuniteti i Open Labs zhvillojnë për të katërtin vit rradhazi Wiki Wekeend Tirana 2017 me qëllimin për të pasuruar artikujt në gjuhën shqipe në Wikipedia. Ky aktivitet do të zhvillohet gjatë fundjavës së dytë të dhjetorit, përkatësisht në datat 9 dhe 10 dhjetor, ku pjesëmarrësit do të mblidhen në ambientet e Open Labs Hackerspace (Tiranë) në një program që kombinon puntoritë (workshops) me prezantimet nga wikipedianët nga Tirana, Elbasani, Durrësi, Prishtina, Gjilani, Zyrihu etj. Do të ketë gjithashtu workshope/editathons të ndryshme rreth Wikidata, Wiki Loves Maps, Wikiprojekti LGBT dhe Wikimedia Commons. Wiki Weekend synon që të ndërtohen ura bashkëpunimi me wikimedianë të tjerë nga vendi dhe rajoni, të inspirohen wikimedianë të rinj që të bashkohen me komunitetin, të njihet publiku me projektet e Wikimedias, të organizohen editathone dhe të rritet ndërgjegjësimi i mediave lokale dhe institucioneve rreth rëndësisë së ndarjes së dijes përmes projekteve të lidhura me platformat dhe kulturën bashkëpunuese wiki.

  Aktiviteti fillon në 9:30 dhe mbaron në 16:00 (të shtunën dhe të dielën). Ju ftojme të bashkoheni në abientet e Open Labs.

  --Nafie shehu (diskutimet) 7 dhjetor 2017 22:05 (CET)Reply[përgjigju]

  Stampa[Redakto nëpërmjet kodit]

  Po qe e mundur {{Stampa:Statusi i ruajtjes}} mund ta beni te qëndroj në nje ane afersisht si taxoboxi? A mund ta rregulloni taxoboxin (Nëse mundeni sigurisht) ta beni afersisht ai ne en-wiki, me kolonë pak më te hollë dhe ngjyra e tij të jetë bezhë (Pa e rregulluar ne ngjyrën) sepse bezha ështe ngjyrë e hapur dhe shkronjat dallohen. Dhe a mund te krijoni stampa (sikur është infobox person) si psh. Infobox park ose infobox animal? Me duhen sepse do krijoj afersisht 13 artikuj me parqe qe mbajne luanat dhe tigrat e kafshe te egra brenda tyre dhe me e lehte do te ishte me nje te tille si psh: infobox park ose ku ta di une. Nese eshte e mundur mund te ma tregoni si behet qe mund ti krijoje une? Nese kjo nuk eshte e mundur ose nuk behet ska problem. Te uroj nje dite te mire! Punëtor i Rregullt (diskutimet) 2 korrik 2018 16:05 (CEST)Reply[përgjigju]

  Përshendetje, unë nuk kam njohuri të mjaftueshme ne editimin e infobox-ave kështu që të lutem drejtoju ndonjë përdorues tjetër me përvojë (ndoshta të ndihmon të shikosh se cilët përdorues kanë krijuar stampat dhe infobox-at tjerë në historikun e tyre). --Λeternus 3 korrik 2018 13:14 (CEST)Reply[përgjigju]

  Ambasadat[Redakto nëpërmjet kodit]

  Përshëndetje!

  Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar për të verifikuar dëshirën tuaj për të vepruar si ambasador i Wikipedia-s shqip në lidhje me gjuhët që keni zgjedhur te faqja Wikipedia:Ambasadat. Faqja në fjalë do të pësojë së shpejti disa ndryshime në organizim si pjesë e programit standardizues ndërwiki të ndërmarrë nga unë. Modeli përfundimtar i saj do të jetë i ngjashëm me faqen këtu. Të lutem, lexo me kujdes hyrjen te faqja në fjalë dhe përgjigju poshtë këtij mesazhi nëse dëshiron të vazhdosh të jesh ambasador, dhe nëse po, përcakto gjuhët. Një mungesë e përgjigjes tënde për më shumë se 1 javë nga data e dërgimit të mesazhit do të nënkuptojë refuzimin e detyrës së ambasadorit. Kini parasysh se mesazhi në fjalë vlen vetëm për ambasadorët e parë që do të mbarten në versionin e ri të faqes nga faqja aktuale. Pasi ndryshimet të kenë përfunduar çdokush mund të shtojë dhe heqë lirisht emrin e tij nga lista e ambasadorëve. - Klein Muçi (diskutimet) 21 maj 2019 18:13 (CEST)Reply[përgjigju]


  Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

  Përshëndetje!

  Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


  Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 11:39 (CEST)Reply[përgjigju]

  Kontroll[Redakto nëpërmjet kodit]

  Përshëndetje!

  Ky është një mesazh automatik i dërguar te të gjithë kontrolluesit shqipfolës që kanë qenë aktivë së fundmi. Aktualisht në listën e faqeve me ndryshime në pritje gjenden rreth 4000 faqe, disa prej tyre në pritje për më shumë se 1 viti. Kontrollimi i ndryshimeve në pritje është një nga përgjegjësitë bazë të çdo komuniteti Wiki kështu që ju ftojmë të ndihmoni ta zbrazim atë listë. Lista mund të gjendet këtu. - MediaWiki message delivery (diskutimet) 16 mars 2022 15:04 (CET)Reply[përgjigju]