Jump to content

Përdoruesi diskutim:Driton2007

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Driton2007. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

E pash qe po shkrune disa artikuj per kimista, dhe dashta me bo dy propozime: perdore {{kimi-cung}} te artikujt e shkurte, keshtu munden te gjehen dhe te vazhdohen artikujt, dhe ne kllapa shkruje me shkronja te vogla, te krejt artikujt eshte keshtu. --Proud To Be Albanian diskuto°) 23 Prill 2007 16:14 (UTC)

Ne kohen e fundit ke krijuar kategoria me emrat e personave qe lidhen me kategorine, por kategorite krijohen ndryshe, psh: Kimiste gjerman, duhesh me shtua kategorine kimist dhe gjerman: [[Category:Kimistë|Gjermanë]] dhe [[Category:Gjermanë]], te vitet duhesh me be stampen, per 2007: {{lsv|200|7|1997|2017}} (lindje) ose sipas rastit edhe {{vsv|200|7|1997|2017}} (vdekje), mos krijo kategoria me emrat qe gjenden ne kategori po sipas shembullit, se ashtu si e ke be irriton shume. flm per mirkuptim. --Proud To Be Albanian diskuto°) 23 Prill 2007 23:35 (UTC)

Dakort, nuk eshte problem, mirepo sa i perket vieteve kursesi nuk po i bie ne fije se si shkojn, njeherit kerkoj falje per turubulencat qe shkaktova ne wikipedi. Heren tjeter drejtohem tek operatoret 23 Prill 2007 23:43 (UTC).
Me paske keqkuptua, ti krijo kategoria, amo si duhet, nuk ka cka ki me kerkua falje, asgje nuk ke be gabim, ne fillim te krejt eshte keshtu, WP nuk eshte edhe aq e thjesht si mendohet, por me kohe e zotorojne krejt WP perfekt. --Proud To Be Albanian diskuto°) 23 Prill 2007 23:56 (UTC)

Hapja e artikujve[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung!

Ne para se të hapim një artikull mundohemi që të gjejmë nëse ai ekziston (me rregllore ato hapen në trajten e shquar dhe mund të kenë si përcjellëse ridrejtuese artikujt në trajten e pashquar). Disa nga ne pasi që të kenë arrdhur në përfundim se një artikull i till nuk ekziston e hapin artikullin në trjajten e pashquar ashtu që të zhvendodin atë në artikull (faqen) të shquar. Krejt kjo bëhet vetëm për lehtësime redaktimi. Por prapë se prapë kontrollimi i ekzistimit të artikullit edhe këta e bëjnë. Për këtë tu kisha lutur të biesh edhe ti në Pajtushmëri.--Hipi Zhdripi 26 Prill 2007 00:01 (UTC)

po por problemi ishte se kam mendu se automatikisht lidhen fjalen, por tek me pas e pash qe kishte artukull te njejt. tung.-Driton2007 26 Prill 2007 00:05 (UTC).

Kategori te reja[Redakto nëpërmjet kodit]

rregulli per emerimin e kategorive eshte Trajta e pashquar shumes, e kam fjalen per kategorine Limfocit. une mendoj se nuk ka nevoje per kete kategori por nese ti mendon se duhet ather emerohe Limfocite. tung--bet_0 27 Prill 2007 00:19 (UTC)

Une nuk e kam shkruar kete artikull eshte i Danit, e kam verejt qe ai ne fund i zhvendos ne trajten e shquar. -Driton2007 27 Prill 2007 00:22 (UTC). Thanx per kategorit, tash e kam shume shume me lehte. thanx.
e Kisha fjalen per emerimin e kategorive, jo te artikujve. artikujt emerohen trajta e shquar njejes. ska per se. tung —bet_0 27 Prill 2007 00:28 (UTC)

nuk e di a mjafton që të rrin si i till artikulli Barkushat. shum pak përmbajtje ka dhe pasi që nuk qendron edhe si organ më vete në trup mendoj që nuk ka nevoj të jet si artikull më vete. lirisht mundet të mbesi si pjes e artikullit të zemrës. shpresoj që nuk e teprova me kritik kësaj radhe. tung --bet_0 28 Prill 2007 22:08 (UTC)...

po Dani pat drejt me i nda krejt e une jo:-)))) hahaha po bej pak shaka... u be Bet, ska problem, hajt se une e rregulloj por per me e gris faqen duhesh me e kry ti kete procedure, se une sdij si duhet te griset artikulli. --Driton2007 28 Prill 2007 22:11 (UTC).
Bet, nese spriton munesh me i shly. 2 Artikujt i trnsferova te zemra. flm. tung.--Driton2007 28 Prill 2007 22:21 (UTC).
nuk di cka te them a me lon a me hek, i pash gjermant ata nuk kishin artikull për barkushat, po ne nuk eshte e thonme te bejm si ata. Nuk di se cka mundet të shtohet më për këtë temë përvec asaj që ke shkrujt ti. e keshtu si eshte tash me duket pak për artikull. tung --bet_0 28 Prill 2007 22:24 (UTC)
po mor fshije ska problem, me te drejt thash po me permledhni najkah e thash ma mire pe daj vec e vec. Rri pa vesvese se ska dert, shlyje shlir, une kryesorja e transferova artikullin. tung. --Driton2007 28 Prill 2007 22:29 (UTC).
i bona me redirect, që nëse dikush i kërkon, përfundon te artikulli zemra. tung —bet_0 28 Prill 2007 22:35 (UTC)

Mirë ja ki bo. Po dani bon mi da e unë jo - si fëmijë, haha. Dani ska haberë në ato tema. Qëllimi i danit ka qenë që kur "tipat si ti" kur të lypin me "robotë" të gjejnë një nisje. Edhe temat që i ka hap dani kanë qenë "terme" pak ma ndryshe (bile qashtu i kanë tingëllu)- hihhihihi--Hipi Zhdripi 29 Prill 2007 23:12 (UTC)

Tung Driton!

Unë e kamë nisur një projekt para do kohe, sktësisht përdorimi i tillë (layout mbi layout) në atë kohë nuk preferohej. Me gjithë atë unë e kam provu në Fire Fox (zakonisht redaktuesit) dhe IE (zakonisht lexuesit) ka funksionu. Paralelisht në atë kohe disa programues në meta kanë punuar për ndërtimin e hartave të tilla në kombinim me koordinantat. Ata në meta ja kanë arritë por sa kam parë vetëm për një lidhje (qytet) dhe jo për më shumë. Për këtë nëse ke ndërmet të provosh diçka në këtë drejtim mundohu që të mbashë si të themë një listë të provave që bënë (dokumentacion) ashtu që të kemë edhe unë mundësi ta përcjellë dhe nëse mund edhe të ndihmojë. Për këtë të lutem shiko këtë shembull: Stampa:KUFAngola dhe hartat memece të shteteve të Evropës dhe Afrikës. Une kam mbajtur disa shënime do të ishte mirë që përvojat e tua të i shënoshë po aty që në të ardhëmen të mund të i kombinojmë.

Përvojat: Wikipedia:Projekti i shteteve/KUFHARTA dhe Wikipedia:Teknika Plaso dhe shëno si pjesë e projektit të shteteve Wikipedia:Projekti i shteteve --Hipi Zhdripi 6 Maj 2007 23:06 (UTC)

Tung tung Dan, flm per udhezimet dhe per ndihmesen, mirepo si per fillim nuk e kam te qarte se ku te qeli stampen a shkon njejt procedura sikur kur poston artikuj te ri? Une kqyra te gjermant se cfar kerkohet, mirepo pasiqe nuk po e dij rregullin se si shkon per stampen njeher nuk po dij as cte them e cte shtoj per kete ceshtje. Keshtu qe te mbetet njeher me sqaro lidhur me stampen ku duna me e qel. --Driton2007 7 Maj 2007 12:17 (UTC).
Pershendetje,
Artikujt qe po krijon po jane shume te shkurter. Do te ishte mire qe keta artikuj te i detajizoje dhe elaboroje mire. Ne kemi debat tek Kuvendi per grisjen e artikujve te ketille, pra nese merret vendimi per grisje do te grisen qindra te ketille sigurisht qe eshte keta qe ti po i krijon. Do te preferoja qe t'i vendoje edhe ndonje refernece artikujve. Puntori 19 Nëntor 2008 23:17 (CET)
Pershendetje Puntor, skam qene moti kohe ne wiki dhe kam harruar rregullat. Ne te ardhmen do ti plotesoj shkrimet, s/p. thx per sygjerimin. klm. Driton2007 ~~.