Pas takimit të fundit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pas takimit të fundit
Arkivi i filmit
[[Figura:|280px]]
Titulli shqip Pas takimit të fundit
Origjinali Pas takimit të fundit
Vendi i prodhimit Shqipëri
Viti i prodhimit 1990
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Fehmi Hoshafi
Skenari Bashkim Kozeli
Muzika e filmit Tasim Hoshafi
Drejtori artistik Azis Karalliu
Prodhuesi i filmit:
Aktorë kryesorë
Arben Tartari
Fatos Sela
Vladimir Muzha
Luftar Paja
Aktorët tjerë
Anila Dervishi
Liza Hajati
Pjerin Vlashi
Elton Hoshafi

Pas takimit të fundi është një film shqipëtar i prodhuar nga Kinostudio "Shqipëria Sot" në vitin 1989. Regjia: Fehmi Hoshafi, Skenari: Bashkim Kozeli, Muzika: Tahsim Hoshafi.

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Bie alarmi në një repart ushtarak. Sjellja e ushtarit është ekzemplare por komandant Fatosi është vonë tashmë. Ai mund të përballet me gjygjin ushtarak për shkak të intrigave të leintnant Raufit. Kjo histori teston lidhjen e tij me të fejuarën.

Aktorët dhe rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.