Perandoria Britanike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Perandoria Britanike në kulmin e saj më 1921

Perandoria Britanike ishte perandoria më e madhe në Histori dhe për më se një shekull fuqia më e madhe botërore.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]