Rapunzel (film)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Logoja e flimit.

Rapanzëll (angleze: Tangled, shqip: E Ngatërruar) është një film i animuar amerikan i vitit 2010 nga regjisori Nathan Greno dhe Byron Howard, shkruajtur nga Dan Fogelman. Filmi u prodhua nga filmstudio Walt Disney Animation Studios dhe u shpërndahet nga Walt Disney Pictures për herë të parë në ShBA me 24 nëntor 2010. Filmi u bëhet sipas përallës se vjeter Rapunzel. Filmi u njoftua së pari me titullin Rapunzel dhe Rapunzel Unbraided dhe përmbajtja luajti në kohën e tanishme, por pastaj u marrë prapë versioni i vjetër.

Zërat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dubluar në shqip:

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]