Resonance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Resonance
Resonance kopertina
Studio album nga Jordan Rudess
Lëshuar më 1999
Inçizuar më 1999
Zhanri Muzikë instrumentale
Zgjatja 40:33
Producent(e) Jordan Rudess
Kronologjia e Jordan Rudess
Secrets of the Muse
(1997)
Resonance
(1999)
Feeding the Wheel
(2001)

Resonance është albumi i katërt i Jordan Rudess, i inçizuar dhe i lëshuar në vitin 1999.

Albumi hyn në kategorinë e "albumeve të lehta", bashkë me Secrets of the Muse, 4NYC, dhe Christmas Sky. Këngët janë të kompozuara në sintisajzerë të llojllojshëm.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. "Resonance" – 9:55
  2. "Timeline" – 10:27
  3. "Flying" – 10:45
  4. "Catharsis" – 5:15
  5. "Tears" – 4:09

Anëtarët pjesëmarrës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]