Santorini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Santorini është një ishull dhe një vullkan në Greqi. Është ishulli më jugor i arkipelagut Cyclades, në detin Egje.

Përbërja gjeologjike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shtrirja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Greqi

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]