Shekulli XV

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Para erë sonë:

XX - XIX - XVIII - XVII - XVI - XV - XIV - XIII - XII - XI - X - IX - VIII - VII - VI - V - IV - III - II - I

Era jonë: I - II - III - IV - V - VI - VII - VIII - IX - X - XI - XII - XIII - XIV - XV - XVI - XVII - XVIII - XIX - XX - XXI


Shekulli XV filloi më 1 janar 1401 dhe mbaroi më 31 dhjetor 1500.

Ngjarje[redakto | redakto tekstin burimor]

Shpikje, zbulime, zhvillime[redakto | redakto tekstin burimor]

Njerëz të shquar[redakto | redakto tekstin burimor]