Sonila Malaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Soni
Soni Malaj.jpg
Informacione
Emri Sonila Malaj
Pseudonim(e) Soni
Lindja 8 nëntor 1981
Tropoje, Bajram Curri, Shqipëri[1]
Prejardhja Flag of Albania.svg Tiranë, Shqipëri
Zhanri Pop
Profesion(e) Këngëtare


Sonila Malaj lindi me 8 nëntor 1981 ne Tropoje, Bajram Curri, Shqipëri[1], është një këngëtare e suksesshme shqiptare nga Shqipëria.

Veprat muzikore[redakto | redakto tekstin burimor]

Albumet[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Unik (2010)
  • Kalle Mos Ta Nin
 • Mesdhe (2006)
  • Bluxhins
  • Djalë I Ri
  • Djallë E Dreq
  • Edhe Pak
  • Energji
  • Pa Lot
  • Se Kupton Sa Mua
  • Si Zjarrë
  • Të Dua Ty
 • E Vogëla (2005)
  • Një Me Dy
  • Eja Eja
  • Eja Në Ballkan
  • E Vogëla
  • Lujma Belin
  • Unë Për Ty Nuk Qava
  • Larg Natës
  • Shko
  • Lag E Terr

Këngat[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Shpirti Im Binjak (2008)
 • I Feel Crazy (2008)
 • Pres Më Shum Nga Ti (2008)
 • Me Faj Pa Faj (2008)
 • Kënaqësi Që U Pam (2008)
 • Zig Zag (2007)
 • Shukarije (2007)
 • Do Të Vij (2007)
 • Ndarja (2006)

Eurovizion[redakto | redakto tekstin burimor]

Sipas mediave dhe disa faqe interneti[2] kënga fituese "Molitva" (shqip: Lutja) nga këngëtarja serbe Marija Šerifović është vjedhur nga kënga "Ndarja" e Sonit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]