Top Fest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Top Fest është një festival televizi muzikës moderne shqiptare i organizuar nga stacioni televiziv Top Channel, në Shqipëri. Edicioni i parë u zhvillua në vitin 2004 me fitues Stine. Edicioni i dytë u fitua nga Alban Skënderaj dhe edicionet e tjera nga Alban Skënderaj dhe Kthjellu, Greta Koci, Besa, Nora Istrefi, Eneida Tarifa dhe i fundit nga Elvana Gjata.

Në këtë festival muzikor që zhvillohet çdo vit nga Top Media marrin pjesë këngëtarë të trevave të ndryshme. Gjithashtu, jepen shumë çmime. Disa nga këto janë:

Çmimi i Madh - 10000 Euro
Këngëtari/ja më i mirë R&B
Këngëtari/ja më i mirë Rock
Grupi më i mirë
Çmimi Top Albania Radio
Çmimi Digitalb

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:VVTopFest