Dallime mes rishikimeve të "Prizreni"

Jump to navigation Jump to search
540 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
{{Ky artikull|Ky artikull merret me qytetin '''Prizreni'''. Për artikullin [[Komuna e Prizrenit]] shiko në fletën përkatëse.}}
 
{{Qytete
[[Figura:RR_PRI.PNG|thumb|Prizreni dhe<br>Regjioni i Prizrenit]]
|emblema = PrizreniEmbema.JPG
|vendndodhja = Prizren 2006.PNG
|sheshi = Prizreni 02.jpg|
|popullsia = 221,374
|dëndësia = 345
|sipërfaqja = 640
|cilishtet = [[Kosovë]]
|cilirrethe = [[Prizreni]]
|adresaekuvendit = [[?]]
|numriipostes = 20 000
|prefiksi = 0381 29 / 41-925
|faqezyrtareekuvendit = [http://www.prizreni-komuna.org KK Prizren]
|kryetarimomental =[[Kryetarët e Prizrenit|Eqrem Kryeziu]]
|partiaudheheqese = [[LDK]]
|shënim =
}}
 
'''Prizreni''' është qytet në pjesën jugore të [[Kosovë]]s. Prizreni po ashtu është qendër e komunës dhe rajonit me të njëjtin emër.

Menyja e lëvizjeve