Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

Jump to navigation Jump to search
6 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 185.33.33.56) dhe riktheu rishikimin 1847270 nga 1l2l3k)
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Muzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.
 
 
E.H
 
== Shiko edhe... ==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve