Dallime mes rishikimeve të "Biomasa"

Jump to navigation Jump to search
19 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''2-Biomasa jo-drurore''' (vaj, sheqer, niseshte) të tilla si: Bimë për energji nga bujqësia, Kashtë dhe mbetje të tjera të korrura nga bujqësia, Mbetje nga industria ushimore, etj.
'''3-Kafshët/Njerëzit(Yndyra/Proteiat)''' Plehu i farmave/jashqitjet, Mbeturiat e therjeve, Mbetjet organike nga amvisëria dhe industria.
==Burimet e biomasës==janë qeliza mikroskopike
lol L
 
==Procesi i konvertimit biomasës në energji të dobishme==
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve