Dallime mes rishikimeve të "Shishtaveci"

Jump to navigation Jump to search
12 bytes added ,  1 vit më parë
v
v
 
=== Mështekna e Shishtavecit ===
Ndodhet jo larg fshatit të Shishtavecit në lartësinë 1300 – 1390 m mbi nivelin e detit. Përfaqëson një pyll të dendur, të bukur, prej 33 ha, lartësia nga 13-17 m, diametri 20-30 cm dhe mosha 40-45 vjeç. Mështekna[[˞˞̻˞Mështekna]] e Shishtavecit është një dru i veçantë që gjendet edhe në zona të tjera në veri, por jo në një masiv si ky.
 
=== Guri i Shqipes ===

Menyja e lëvizjeve