Teuta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Teuta dhe nënvarianti i saj Tefta është një emër i përveçëm me prejardhje ilire, nga mbretëresha Teutë. Disa nga njerëzit e shquar me këtë emër:[1]

Tefta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Rrota, P. Justin (2006) [1960]. Gjuha e shkrueme ase vërejtje gramatikore. Shkodër: Botime Françeskane. fq. 234. ISBN 99943-696-9-5. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)