Teuta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Teuta dhe nënvarianti i saj Tefta është një emër i përveçëm me prejardhje ilire, nga mbretëresha Teutë. Disa nga njerëzit e shquar me këtë emër:[1]

Tefta[redakto | përpunoni burim]

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Rrota, P. Justin (2006) [1960]. Gjuha e shkrueme ase vërejtje gramatikore. Shkodër: Botime Françeskane. f. 234.  99943-696-9-5.