Tim Burton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tim Burton
Informacione personale
Ditëlindja (1958-08-25) 25 Gusht, 1958 (61 vjeç)
Vendlindja Flag of the United States.svg Burbank, Kaliforni
Kombësia Amerikan


Timothy William Burton lindi më 25 gusht 1958Burbank, Kaliforni. Është një autor, producent dhe regjisor amerikan.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Si regjisori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Si animator[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Si producent[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Cameo dhe aktivitete të tjera në film[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Televizion[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Video muzikor[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]