Tim Burton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Tim Burton
Informacione personale
Ditëlindja (1958-08-25) 25 Gusht, 1958 (59 vjeç)
Vendlindja Flag of the United States.svg Burbank, Kaliforni
Kombësia Amerikan


Timothy William Burton lindi më 25 gusht 1958Burbank, Kaliforni. Është një autor, producent dhe regjisor amerikan.

Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Si regjisori[redakto | redakto tekstin burimor]

Si animator[redakto | redakto tekstin burimor]

Si producent[redakto | redakto tekstin burimor]

Cameo dhe aktivitete të tjera në film[redakto | redakto tekstin burimor]

Televizion[redakto | redakto tekstin burimor]

Video muzikor[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]