Tomasz Frankowski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tomasz Frankowski
Të dhënat personale
Emri i plotëTomasz Frankowski
Data e lindjes (1974-08-16) 16 Gusht, 1974 (46 vjeç)
Vendi i lindjesBiałystok, Polonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991–1993Jagiellonia Białystok12(1)
1993–1996Strasbourg21(2)
1996Nagoya Grampus Eight0(0)
1996–1997Poitiers32(22)
1997–1998Martigues19(5)
1998–2005Wisła Kraków173(115)
2005–2006Elche14(8)
2006–2007Wolverhampton Wanderers16(0)
2006–2007Tenerife19(3)
2008Chicago Fire17(2)
2009–2013Jagiellonia Białystok120(52)
Ekipi kombëtar
1999–2006Flag of Poland.svg Polonia22(10)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tomasz Frankowski (lindur më 16 Gusht 1974) është një ish-futbollist polak.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin polak ka luajtur 22 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Poland.svg Polonia
Vite Ndeshje Gola
1999 2 0
2000 2 1
2001 0 0
2002 0 0
2003 0 0
2004 3 2
2005 10 7
2006 5 0
Gjithsej 22 10

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]