Toni Milaqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Toni Milaqi lindi më 29 maj të vitit 1974Tiranë, Shqipëri, është artist vizual (piktor). Jeton dhe punon prej vitesh në Athinë, Greqi.

Studimet[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekspozita personale[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Tetor 2016 "Mbi dhunën dhe demonë të tjerë", Desmos Galerie, Paris, Francë
  • Janar 2016: "Gjumi i arsyes pjell përbindësha", Balkan Gallery, Ksanthi, Greqi.
  • Shkurt 1999: "Astrolavos Gallery", Pire, Greqi.
  • Janar 1996: "Dimokritos Gallery", Athinë, Greqi.

Ekspozita kolektive[redakto | redakto tekstin burimor]

Residence:[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Gusht 2008: "International Open Art Residency 2008", kurator dhe organizues Charalambos Dermatis dhe Georg Georgakopoulos, Eretria, Greqi.
  • Gusht 2012: ART Ist - "Terrain insecure", Përmet, Albania. Kuratore Elsa Martini.

Piktura[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]