Víctor Sánchez Mata

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Të dhëna personale


Victor Sanchez lindi në Terrassa, Spanjë, është futbollist spanjoll, angazhuar nga ekipi CE Europa në ekipin spanjoll FC Barcelona që në korrik të vitit 2005.

Aftësia për të luajtur në shumë pozita bëri që në sezonin e shkuar të ishte pothuajse lojtari kryesor i Barça B i cili pothuajse luante në çdo pozicion përveç portës.

Si lojtar punëtor dhe shumë i disiplinuar, ai ka dhënë ndihmë shumë të madhe ekipit B të Barcelonës për tu ngritur në ligën Segunda B duke luajtur në 29 ndeshje edhepse nuk mundi që të luante në ndeshjet e playoffit pasi që ishte i lënduar.

Debutoi për ekipin e parë në sezonin 2007/08 në ndeshjen e Kupës së Spanjës kundër Alcoyano.

Statistikat[redakto | përpunoni burim]