Vica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vicë
Вејце
Fshat
noform
Vendndodhja
Vicë is located in Maqedonia e Veriut
Vicë
Vicë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Tetovë
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Koordinatat 42° 04′ 00″ Veri

20° 51′ 00″ Lindje

Popullsia 1.127 banorë (2002)

Vicë, (maqedonisht: Вејце/Vejce) ёshtё fshat nё komunën e Tetovës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 1,127 banorë nga të cilët 1,114 ishin Shqiptarë, 1 Maqedonas dhe 1 tjetër.