Jump to content

Vukashin Tomiq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Vukašin Tomić
Të dhënat vetjake
Emri i plotëVukašin Tomić
Datëlindja (1987-04-08) prill 8, 1987 (37 vjeç)
VendlindjaKruševac, RSF Jugosllavi
Gjatësia1.98 m (6 ft 6 in)
PozicioniQënder mbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2005–2008Napredak Kruševac0(0)
2005–2006Trayal Kruševac (huazim)
2006–2008Kopaonik Brus (huazim)
2008–2010Jagodina25(0)
2010Mladost Lučani (huazim)15(1)
2010Mladost Lučani15(0)
2011–2013Jagodina54(1)
2013Taraz (huazim)12(0)
2014CS Universitatea Craiova2(0)
2014Napredak Kruševac4(0)
2015Flamurtari Vlorë8(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 24 Maj 2015

Vukašin Tomić (Serbisht: Bукaшин Томић; lindur më 8 prill 1987Kruševac) është një futbollistë serb i cili luan si qënder mbrojtës dhe për herë të fundit është aktivizuar me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategorinë Superiore.

Karriera me klube

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në janar 2015, Tomić firmosi një kontratë 18 vjeçare me klubin e Kategorisë Superiore Flamurtari, duke u bërë lojtari i parë serb që luan me klubin.[1][2]

Pas një varg performancash negative, Tomić u la i lirë nga klubi sëbashku me Baćo Nikolić dhe Yani Urdinov më 16 prill 2015.[3][4]

  1. ^ "Flamurtari humbet miqësoren e parë, vjen një gjigant serb për mbrojtjen". Panorama Sport. 11 janar 2015. Marrë më 24 maj 2015.
  2. ^ "Vukashin Tomiç, një gjigant serb për Flamurtarin". Sport Ekspres. 11 janar 2015. Arkivuar nga origjinali më 24 korrik 2015. Marrë më 24 maj 2015.
  3. ^ "Flamurtari pezullon Veliun dhe katër të tjerë". Panorama Sport. 17 prill 2015. Marrë më 24 maj 2015.
  4. ^ "Flamurtari, largohen tre të huaj, pezullohen Veliu dhe Arbëri". Sport Ekspres. 17 prill 2015. Arkivuar nga origjinali më 4 mars 2016. Marrë më 24 maj 2015.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]