Álvaro Rafael González

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Alvaro González
Alvaro gonzalez.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotë Álvaro Rafael González Luengo
Data e lindjes (1984-10-29) 29 Tetor 1984 (33 vjeç)
Vendi i lindjes Montevideo, Uruguaji
Gjatësia 1,76 m (5 ft 9 in)
Pozita ne fushë Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktual Lazio
Numri 15
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2003–2007 Defensor Sporting 47 (4)
2007–2009 Boca Juniors 33 (1)
2009–2010 Nacional 37 (3)
2010– Lazio 110 (4)
Ekipi kombëtar
2006– Uruguaji 49 (3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 30 tetor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 18 nëntor 2014

Álvaro Rafael González (i lindur më 29 tetor 1984Montovideo). Ai aktualisht luan për ekipin italian S.S. Lazio.