2004 në Shqipëri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flag of Albania.svg
2004

Shqipëri
Dekadat:
Shih edhe: Ngjarje të tjera të vitit 2004
Lista e viteve në Shqipëri

Në vijim është lista e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë vitit 2004Republikën e Shqipërisë.

Udhëheqës[redakto | redakto tekstin burimor]

Ngjarje[redakto | redakto tekstin burimor]

Janar[redakto | redakto tekstin burimor]

Shkurt[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Opozita shkakton demonstrata të ashpra në Tiranë duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit F. Nano, dhe proteston kundër qeverisë e cila ka dështuar të përmirësojë standardin jetësor në vend [1].

Mars[redakto | redakto tekstin burimor]

Prill[redakto | redakto tekstin burimor]

Maj[redakto | redakto tekstin burimor]

Qershor[redakto | redakto tekstin burimor]

Korrik[redakto | redakto tekstin burimor]

Gusht[redakto | redakto tekstin burimor]

Shtator[redakto | redakto tekstin burimor]

Tetor[redakto | redakto tekstin burimor]

Nëntor[redakto | redakto tekstin burimor]

Dhjetor[redakto | redakto tekstin burimor]

Vdekje[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Albania timeline BBC, Kronologjia e ngjarjeve kryesore: 2004, news.bbc.co.uk
  2. ^ "City Mayors: Edi Rama - World Mayor 2004", 6 tetor 2015