Albert Duro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albert Duro
Të dhënat personale
Emri i plotëAlbert Duro
Data e lindjes (1978-02-16) 16 Shkurt 1978 (43 vjeç)
Vendi i lindjesElbasan, Shqipëri
Gjatësia1,83 m (6 ft 0 in)
PozicioniQëndër–mbrojtës
Numri6
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996–1998Elbasani54(2)
1998–2001Steaua Bucureşti47(6)
2001–2002Dinamo16(1)
2002–2004National Bucureşti23(4)
2004–2006KF Tirana32(1)
2007Teuta17(2)
2007–2010Besa34(1)
Gjithsej223(17)
Ekipi kombëtar
1999–2004Shqipëria7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 25 Maj 2008.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 10 Shtator 2010

Albert Duro (lindur më 16 Shkurt 1978) është një ish futbollist profesionist shqiptar.

Duro ka qënë lojtar i kombëtares shqiptare, me të cilën luajti shtatë ndeshje në vitet 1999–2004. Në nivel klubesh, ai luajti për disa klube të divizionit elitar rumun si Steaua Bukureshti dhe National Bukureshti. Ai ka qënë një nga mbrojtësit më të mirë shqiptar. Ai është vëllai i vogël i Klodian Duros.[1]

Statistikat me kombëtaren[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[2]

Kombëtarja shqiptare
Viti Ndeshje Gola
1999 4 0
2000 1 0
2001 1 0
2003 1 0
Total 7 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Klodian Duro interview". sursadestiri.net (në rumanisht). Arkivuar nga origjinali origjinali më 24 prill 2014. Marrë më 10 gusht 2010.
  2. ^ Albert Duro | National-Football-Teams.com

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]